"Orlovi" slave i ne skidaju osmeh sa lica: Ovakve utakmice se ne propuštaju!

Euronews 27.02.2023  |  Autor: Euronews

Srbija je opravdala ulogu favorita protiv Velike Britanije i u Beogradu obezbedila kartu za Svetsko prvenstvo! Gosti su tokom prvog poluvremena bili ravnopravan rival, ali su "orlovi" 17:5 serijom u trećoj četvrrtini slomili otpor žilavog protivnika i na kraju upisali ubedljivu pobedu - 101:83.

Jedan od nazaslužnijih za preokret bio je Aleksa Avramović sa 20 poena, od kojih je 13 postigao u pomenutoj seriji. "Znali smo da moramo da pobedimo. Svi igrači, prozori, sve je stalo u 40 minuta. Bilo je nervoze u početku, pogađali su teške šuteve. Zadržali su stabilnosti, posle je napad urodio plodom i pobedili smo", rekao je Avramović posle utakmice. Sličnog razmišljanja bio je i saigrač iz reprezentacije Stefan Jović. "Ovakve utakmice se ne propuštaju. Egal