Извор: Глас Америке/Свет архива вести 28.02.2023
Русија стеже обруч око Бахмута, Путин упозорава на западну шпијунажу
Глас Америке 28.02.2023
Кијев — Руске снаге у уторак су наставиле свој покушај, који траје недељама, да опколе и освоје источни украјински брад Бахмут, где командант украјинских копнених снага описује ситуацију као "изузетно напету". Освајање Бахмута… »
САД и Канада елиминишу ТикТок на владиним уређајима
Глас Америке 28.02.2023
ВАШИНГТОН — Канада и Сједињене Државе у понедељак су започеле са забраном ТикТока на државним уређајима. Бела куц́а је дала федералним агенцијама рок од 30 дана да обуставе коришц́ење популарне апликације за друштвене мреже… »
Мардок: Неки водитељи Фокс њуза "подржали" лажне тврдње о изборној превари
Глас Америке 28.02.2023
Довер, Делавер — Председавајуц́и Фокс корпорације, Руперт Мурдок, признао је да су неки коментатори Фокс њуза подржали лажне наводе бившег председника Доналда Трампа и његових савезника да су председнички избори 2020… »
Дигитални фронт украјинске борбе против Русије
Глас Америке 28.02.2023
Рад из склоништа постао је норма за Украјинце попут Романа Осадчука. "На почетку је било много ваздушних напада. Данас их има можда два недељно", рекао је Осадчук. "Мислим, био сам данас у склоништу", рекао је спонтано током… »

