Novi Beograd konačno potopio Ferencvaroš: Srpski prvak u Ligi šampiona za vaterpoliste prvi put savladao Mađare

Večernje novosti 28.02.2023  |  S. K.

TEK u četvrtom pokušaju vaterpolisti Novog Beograda uspeli su da potope Ferencvaroš. Srpski prvak je u devetom kolu grupe B Lige šampiona posle velike borbe savladao slavni mađarski klub – 14:13 (4:3, 5:5, 2:4, 3:1). Puleni Živka Gocića u 10.kolu, 21.marta dočekuju Prlainovićev Marselj.

FOTO: M. Vukadinović Do svoje prve pobede nad popularnim Fradijem Novobeograđani su stigli u poslednjoj četvrtini. Zahvaljujući sjajnom golmanu Žoau Pedru koji je nekoliko puta sprečio Mađare da se odlepe na dva ili više golova razlike, domaćin je sačuvao pribanost, a onda je u poslednja tri i po minuta golovima Vlahopulosa, Granadosa i Drašovića 11:12 pretvorio u nedostižnih 14:12. Do kraja je Molnar uspeo da ublaži poraz svoje ekipe. Tako su se Mandić i drugovi