Nikšićani blizu finalnog turnira Lige šampiona

Sport klub 03.03.2023  |  Autor:Svetozar Janičić

Podeli : Golbal klub Nikšić sa dva trijumfa i porazom završio je prvi takmičarski dan turnira južne grupe SEGL Lige šampiona, pa ima više nego realne izglede da ponovo stigne do finalnog turnira elitnog takmičenja u paraolimpijskom sportu.

Nikšićki tim na startu savladao je Lion sa 7:5, u drugom kolu je slavio protiv holandskog Valvijka sa 10:8, dok je u trećem poražen od poljske ekipe Krakov sa 11:7. Nikšić, finalista prošle sezone, takmičenje u Ligi šampiona nastaviće 4. marta duelima sa Briselom, Portom i Marsejom. Podsećanja radi, tri ekipe sa turnira u Lionu kvalifikovaće se na završni turnir. Plasman na finalni turnir iz severne grupe izborili su Old pauer iz Finske, ukrajinski Invasport,