"Крвава битка, а не дерби": Хрвати жестоко ударили по највећој светсковини српског фудбала

Вечерње новости 04.03.2023  |  Новости онлине

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан 1:0 (1:0) у 169. вечитом дербију. Гол за победу и практично недостижних "плус 16" на табели постигао је аргентински десни бек Алекс Виго у петом минуту.

ФОТО: ФК Црвена звезда Дебитант у дербијима центрирао је, а лопта "погодила" Слободана Урошевића и завршила у мрежи голмана Александра Поповића. Пред 35.078 гледалаца на стадиону "Рајко Митић" само почетак дербија био је добар, а све после тога, укупно 103 минута са надокнадама, било је са пуно нервозе и недостојно најважније утакмице српског фудбала. Партизан је финиш меча одиграо са десеторицом јер је у 90. минуту искључен Рикардо Гомеш због ударања Страхиње