Rapsodija Bajerna za novu eliminaciju PSŽ-a: Mesi i Mbape nisu mogli protiv sjajne odbrane Bavaraca

Nova 08.03.2023  |  Autor:Andrej Jakovljević

Fudbaleri Bajerna savladali su Pari sen Žermen u Minhenu sa 2:0 (ukupan rezultat 3:0) u revanš meču osmine finala Lige šampiona i tako su izborili novi plasman u četvrtfinale.

Odlučujuće golove postigli su Erik Maksim Čupo-Moting u 61. minutu nakon velikog kiksa odbrane Parižana i Serž Gnabri u 90. minutu. Od samog starta smo videli visko intenzitet i presing izabranika Kristofa Galtijea, ali im on nije pomogao da stignu do veoma važnog gola. Do 15. minuta velike probleme Bavarcima stvarali su Lionel Mesi i Kilijan Mbape, koji je u 19. minutu imao najbolju šansu u prvom poluvremenu, ali je Jan Zomer tri puta sprečio njegove pokušaje.