Remi Sportinga i Arsenala, Roma pobedila Sosijedad u prvom meču osmine finala LE

Beta 09.03.2023

Fudbaleri Sportinga i Arsenala odigrali su večeras u Lisabonu nerešeno 2:2, u prvoj utakmici osmine finala Lige Evropa.Vodeći tim Premijer lige poveo je u 22. minutu pogotkom Vilijama Salibe, da bi u nastavku portugalska ekipa napravila preokret.

Prvo je izjednačenje domaćem timu doneo Gonsalo Inasijo u 34. minutu, da bi ih u vođstvo doveo Paulinjo u 55. minutu.

Londonska ekipa je do izjednačenja došla autogolom Hidemase Morite u 62. minutu.

Roma je na svom terenu pobedila Real Sosijedad sa 2:0.

Prvi gol za rimski tim postigao je Stefan El Šaravi u 13. minutu, a konačan rezultat postavlja Maraš Kumbula u 87. minutu.

Za Romu je ceo meč odigrao srpski fudbaler Nemanja Matić.

Union Berlin i Union Sen Žiloaz su u glavnom gradu Nemačke odigrali nerešeno 3:3.

Vodeći gol za goste iz Belgije postigao je Viktor Bonifase u 28. minutu, dok je rezultat u 42. minutu izjednačio Josip Juranović.

Gosti su do nove prednosti došli u 58. minutu preko Jorbea Vertesena, a vođstvo je trajalo do 69. minuta.

Robertu Knoheu je prvo penal odbranio golman gostiju Entoni Moris, ali je nemački igrač u nastavku akcije postigao izjednačujući gol.

Belgijski tim je tri minuta kasnije došao do novog pogotka, kada se po drugi put u strelce upisao Bonifase, dok je konačnih 3:3 postavio Sven Mihel u 89. minutu.

Bajer Leverkuzen je na svom terenu pobedio Ferencvaroš sa 2:0.

Nemački tim je do pobede došao golovima Kerema Demirbaja u 10. i Edmonda Tapsobe u 86. minutu.

Revanš mečevi osmine finala Lige Evropa igraju se za sedam dana.