Remi Sportinga i Arsenala, Junajted ubedljiv, Kostić asistent u pobedi Juventusa

RTV 09.03.2023  |  B92

LISABON - Prvi mečevi osmine finala Lige Evrope i Lige konferencija odigrani su u terminu od 18.45. Golova je bilo dosta u Lisabonu, u duelu Sportinga i Arsenala (2:2), baš kao i na ostalim susretima. Spektakl su priredili Union Berlin i Rojan Union, odigravši 3:3, dok su trijumfe ostvarili Roma, nad Sosijedadom (2:0), odnosno Leverkuzen nad Ferencvarošem (2:0).

Arsenal je protiv Sportinga vodio golom Salibe u 22. minutu, ali su domaći na identičan način izjednačili preko Inasija, koji je skočio posle kornera i postigao gol. Sporting je i u nastavku duela sa tobdžijama, koji su igrali u kombinovanom sastavu, nastavio da pritiska, nošen hukom sa tribina, a to im se ubrzo i isplatilo. Paulinjo je doneo preokret za sveopšte oduševljenje, koje nije mnogo trajalo – sve do 62. minuta, kada je Arsenal uz dosta sreće stigao do