Od 0:5 do pobede nad španijom: Vaterpolisti posle penal serije savladali svetskog prvaka sa 14:13

Večernje novosti 12.03.2023  |  S. K.

OD 0:5 do slavlja na peterce. Vaterpolisti Srbije su u veoma dramatičnom meču petog kola kvalifikacione grupe B Svetskog kupa u Podgorici posle velikog preokreta šokirala svetskog prvaka, Španiju - 14:13 (0:3, 5:2, 2:2, 2:2 - 5:4). U regularnom toku bilo je 9:9. Naši momci sutra odmaraju, a u utorak (19.30) protiv Gruzije overavaju kartu za Los Anđeles, gde će se od 29. juna do 1. jula odigrati završni turnir.

FOTO: AP/Tanjug Počeli su naši očajno, nisu imali ideju u napadu, Španci su u prvih 12 minuta bili goropadni i poveli sa, činilo se, nedostižnih 5:0. Ali, tada su "delfini" zaigrali agresivnije u odbrani, razbranio se Mitrović, napadači, naročito Mandić, pronašli su slabu tačku Agirea i za pet minuta su izjednačili na 5:5. U drugom poluvremenu se vodila žestoka borba, a naši nisu uspeli da sačuvaju 9:7, pa su o pobedniku odlučivali peterci. Odluka je pala u