Izvor: Večernje novosti/Kultura arhiva vesti 15.03.2023
Tišina, od zlata do ludila: Dela Milene Maksimović Kovačević i Simonide Radonjić u Sofiji
Večernje novosti 15.03.2023
KOLIKO tišina može da bude glasna, duboka i višeznačna, istražile su u svojim delima beogradske umetnice Milena Maksimović Kovačević i Simonida Radonjić, koje su se, kao prvi autori iz Srbije, upravo predstavile u galeriji Grafikart u Sofiji. Foto… »
Iz lagosa u đardine: Rad koji će Srbiju predstavljati na Bijenalu, inspirisan angažovanjem naših arhitektekata u Africi
Večernje novosti 15.03.2023
PREDSTAVNICI Srbije na 18. Međunarodnoj izložbi arhitekture u Veneciji (od 20. maja do 26. novembra), Iva Njunjić i Tihomir Dičić u februaru su posetili Nigeriju, kako bi se bliže upoznali sa objektom Međunarodnog sajma u Lagosu, građenim sredinom… »
Tužne vesti za ljubitelje stripova: Najpoznatiji crtač "Dilan Doga" preminuo je u 69. godini (foto)
Večernje novosti 14.03.2023
Luiđi Pikato, jedan od najpoznatijih italijanskih crtača i jedan od crtača "Dilana Doga", preminuo je u 69. godini. Foto: Tviter printskrin/Dylan Dog Rođen je u Torinu 1954. godine, a već početkom sedamdesetih je počeo da se bavi crtanjem stripova… »
Svaki dan je mikin dan: Uručenjem nagrade pesniku Blagoju Bakoviću u Novom Sadu počeli su „Antićevi dani“ (foto)
Večernje novosti 14.03.2023
SVEČANIM uručenjem pesničke nagrade „Miroslav Antić“ ovogodišnjem laureatu pesniku Blagoju Bakoviću, u Gradskoj kući u Novom Sadu, počeli su 16. Antićevi dani koji će trajati do 20.marta. KCNS Otvarajući manifestaciju, Dalibor Rožić ‒ član Gradskog veća… »