Izvor: Dnevnik/Kultura arhiva vesti 21.03.2023
Multimedijalnim spektaklom otvorena Nacionalna prestonica kulture
Dnevnik 21.03.2023
ČAČAK: Na četiri bine postavljene na Gradskom trgu u centru Čačka, uz 350 kvadratnih metara led ekrana i 310 rasvetnih uređaja tačno u 20 časova počeo je nastup preko 100 umetnika, pevača, muzičara, glumaca i igrača, čime je zvanično… »
„Jevanđelje po F. M. Dostojevskom” Jerneja Lorencija u SNP-u
Dnevnik 21.03.2023
„Svaki je čovek pred svima i za sve kriv“, govori starac Zosima u „Braći Karamazovima“ Fjodora Mihajloviča Dostojevskog. On je u predstavi „Jevanđelje po F. M. Dostojevskom“ oličen u mirnoj i tihoj igri glumca Radoja Čupića koji skoro… »
Od danas je Čačak srpska prestonica kulture
Dnevnik 21.03.2023
Ceremonijom otvaranja pod nazivom „Sve boje slobode”, Čačak će večeras zvanično postati prva Prestonica kulture Srbije, i tu će titulu nositi do kraja 2023. Otvaranje predstavlja multimedijalni spektakl, koji polazi od ideje kulture kao slobode… »
Đurović: Film "Indigo kristal" govori o izboru pravih vrednosti
Dnevnik 21.03.2023
BEOGRAD: Gost nove epizode video serijala Tanjug Reflektor bio je glumac Miloš Đurović koji je govorio o svojoj ulozi u filmu "Indigo kristal" reditelja i scenariste Luke Mihailovića. Đurović je rekao da u "Indigo kristalu" igra Mareta, "momka koji… »