Izvor: Dojče vele/Politika arhiva vesti 24.03.2023

Dramatične poruke Gutereša na samitu EU

Dramatične poruke Gutereša na samitu EU

Dojče vele 24.03.2023
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Gutereš zahteva od Evropske unije da preuzme liderstvo u zaštiti klime. Osim toga, na samitu EU razgovara se o ruskoj invaziji na Ukrajinu. Gost iz Njujorka, generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš… »
TikTok pod lupom vlasti u SAD, ali i u Nemačkoj

TikTok pod lupom vlasti u SAD, ali i u Nemačkoj

Dojče vele 24.03.2023
Video-aplikacija TikTok sve više zabrinjava vlasti na Zapadu zbog mogućeg uticaja kineske Komunističke partije. Šef TikToka čak je morao na saslušanje u američki Kongres. Nemački Savezni ured za zaštitu ustava uočava značajne rizike zbog… »
Putin u nemačkim „zlatnim knjigama“

Putin u nemačkim „zlatnim knjigama“

Dojče vele 24.03.2023
U pojedinim tzv. „zlatnim knjigama“, u koje se upisuju ugledni gosti nemačkih gradova, nalaze se i potpisi ruskog predsednika Putina. Danas taj potpis nije nešto s čime bi gradovi želeli da se pohvale. Kako postupiti? U Vizbadenu se nedavno… »