Izvor: Al Jazeera/Balkan arhiva vesti 25.03.2023
Napad kod Višegrada: Uznemirena zajednica Bošnjaka povratnika
Al Jazeera 25.03.2023
Policija u Višegradu potvrdila je da je uhapšena osoba za koju se sumnja da je počinila razbojništvo nad bračnim parom Memišević u selu Omeragići, nedaleko od Višegrada. Riječ je o povratnicima, osobama starije dobi koje su zadobile teže… »
‘Romeo i Julija’ u današnjem svijetu
Al Jazeera 25.03.2023
Italijanski koreograf koji predstavlja važno ime u svijetu plesne umjetnosti na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo postavlja balet ‘Romeo i Julija’. “Zavolio sam Sarajevo od prvog trenutka kada sam ga ugledao”, kaže Davide Bombana, italijanski… »
Enis ef. Burdžović: Religioznog čovjeka ne motiviše potreba da ističe religioznost
Al Jazeera 25.03.2023
Novi ramazan prilika je da se očistimo svakodnevnih trivijalnosti i jasnije pogledamo u svijet stvarnosti, kaže Enis Burdžović, pomoćnik reisa islamske zajednice u Crnoj Gori i glavni imam u Bijelom Polju. Islamska zajednica u Crnoj Gori je najmanje… »
Bursać: Hoće li šešeljizirani Milatović biti predsjednik Crne Gore?
Al Jazeera 25.03.2023
Milatovićev tim se sprema za nove pobjede uz muziku Svetlane Ražnatović, žene zločinca Arkana; Crkva Srbije je svesrdno uz Jakova Milatovića. Sve je jasno! Jakov Milatović iz pokreta ”Evropa sad“ će se naći u drugom krugu crnogorskih… »