Partizan zablistao i pokazao silu, može i mnogo više od Top 8

Nova 25.03.2023  |  Autor:Oliver Mijušković

Protiv Partizana u Areni niko ne može da bude favorit Košarkaši Partizana odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone, te je u beogradskoj Areni pred 20.003 navijača pao prvoplasirani tim na tabeli Evrolige – Olimpijakos, rezultatom 90:75.

Odigrali su crno-beli tokom svih 40 minuta na veoma visokom nivou, gosti su imali minimalnu prednost samo u prvoj deonici, dok im je u trećoj odbijen jedini ozbiljan nalet. Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu u potpunosti, ritam igre su postavljali domaći košarkaši, pa su i fizička i taktička prednost bili na njihovoj strani. Ključna razlika napravljena je u prvom poluvremenu, kada je Partizan pobegao na plus 14 na pauzi, treća četvrtina je bila prelomna u