Senzacija nad senzacijama: Srpski arbitar gledao čudesan preokret u Astani: Kazahstan šokirao Dansku

Večernje novosti 26.03.2023  |  Novosti online

FUDBALSKA reprezentacija Kazahstana oriredila je jedno od najvećih fudbalskih iznenađenja u dosadašnjem delu 2023. godine. Reprezentativci ove nekadašnje sojvetske republike pobedili su danas u Astani selekciju Danske rezultatom 3:2 u meču grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će naredne godine biti održano u Nemačkoj.

FOTO: AP/Tanjug Danska je posle prvog poluvremena vodila 2:0 golovima Rasmusa Hojlunda u 21. i 36. minutu. A onda, šok i neverovatan preokret. Domaća selekcija je od 73. do 89. minuta postigla tri gola. U strelce su se upisali Bahtijor Zajnutdinov u 73. iz penala, Aškat Tadibergen u 86. i Abat Ajmbetov u 89. minutu,a ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Kazahstan je meč završio sa fudbalerom manje, pošto je Ajmbetov u poslednjim trenucima utakmice dobio crveni karton.