Škotska priredila veliko iznenađenje: Mektomini zaustavio Španiju, Hrvatska pobedila Tursku

Večernje novosti 28.03.2023  |  Novosti online

VELIKO iznanenje dogodilo se u 2. kolu kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Škotska je kao domaćin pobedila Španiju sa 2:0 u grupi A.

FOTO: Tanjug/AP "Furija" nije bila dobra na "Hempden parku" u Glazgovu, pa je ostala na tri osvojena boda iz prve utakmice protiv Norveške. Domaćin je duel fantastično otvorio duel. Igrao se 7. minut kada je Skot Mektomini zatresao mrežu rivala nakon asistencije Endija Robetrsona. I drugo poluvreme počelo je idealno za Škote. Opet je vezista Mančester junajteda bio strelac i tako poneo epitet igrača utakmice. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je