Izvor: Kamatica/Ekonomija arhiva vesti 02.04.2023
Microsoft dodaje reklame u ChatGPT
Kamatica 02.04.2023
Kompanija Microsoft dodaje oglase odgovorima Bing četbota, koji pokreće ChatGPT veštačka inteligencija, rečeno je na njihovom sajtu. To je neizbežan rezultat Bing-ovih 100 miliona i sve većeg broja aktivnih korisnika od kako je predstavljen… »
Facebook i Instagram bi mogli u potpunosti da zabrane političko oglašavanje u EU
Kamatica 02.04.2023
EU zakonodavci su u februaru najavili tvrđi pristup prema platformama koje dopuštaju oglašavanje političkih stranaka i grupa, pa su skladno tome od američkih tehnoloških divova zatražili više detalja o kampanjama, ali i uopšteno transparentniji… »
Zapadne kompanije započele drugi talas odlaska iz Rusije
Kamatica 02.04.2023
Japanska Tojota, Nokian Tajres iz Finske, nemački Kontinental, Total Enerdžis i Leroj Merlin iz Francuske, švedska Ikea, Smurfit Kapа iz Irske, Svarovski iz Austrije. Sve te firme su se tokom samo jednog meseca, naime marta 2023, delimično ili… »
Svetske zalihe bakra sve manje, a potražnja sve veća
Kamatica 02.04.2023
U narednih 12 meseci svet bi mogao da vidi rekordnu cenu bakra i to ne samo da se probije 10.845 dolara za tonu iz marta 2022. godine, već i da se prođe „kota 12.000“, procenjuju svetski analitičari. U Centru za strateške analize u Privrednoj… »