Košarkašice Zvezde bolje od Vojvodine za plasman u finale plej-ofa

RTV 02.04.2023  |  RTV

NOVI SAD - Košarkašice Crvene zvezde plasirale su se u finale domaćeg prvenstva, nakon što su u drugoj utakmici polufinalne serije u gostima pobedile Vojvodinu sa 71:49. Za titulu će se boriti sa ekipom Kraljeva, koja je takođe u dva meča nadigrala Art basket.

Aktuelne šampionke su bez većih problema slavile u Novom Sadu nad znatno oslabljenom domaćom ekipom 71:49. Prvo poluvreme bilo je ujednačeno, uspevala je Voša da drži rezultatski priključak, ali su u nastavku gostujuće igračice znatno su popravile igru i napravile prednost od 20 poen, a tu prednost su zadržale do kraja meča, za još jedno finale i priliku za odbranu titule. U pobedničkom timu najbolja je bila Aleksandra Katanić sa 15 poena, dok su Čelsi Hol i Tina