POLUVREME - Arsenalov šampionski "ples" na "Enfildu", Salah vratio nadu Liverpulu!

Sportske.net 09.04.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Arsenala posle prvih 45 minuta derbija 30. kola engleske Premijer lige vode protiv Liverpula na "Enfildu" sa 2:1.

Arsenal je bio bolji rival u prvom delu, a gosti su poveli u sedmom minutu. Saka i Edegor su želeli da odigraju dupli pas, Van Dajk presekao loptu, koja se odbila pravo u noge Martineliju, a Brazilac sjajnim udarcem poslao loptu pored Alisona. Imao je Žezus idealnu priliku da iz peterca pošalje loptu u praznu mrežu nakon sjajnog centaršuta Sake, ali je napadač Arsenala šutirao veoma loše, daleko pored gola. Liverpul je prvi put zapretio u 20. minutu preko