LŠ: Fudbaleri Mančester Sitija demolirali Bajern, Inter kao gost savladao Benfiku

Dnevnik 11.04.2023  |  Tanjug

MANČESTER: Fudbaleri Mančester Sitija ubedljivo su pobedili Bajern 3:0 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona i imaju otvoren put ka polufinalu, gde je jednom nogom i Inter koji je kao gost slavio protiv Benfike 2:0.

Siti je od starta utakmice nametnuo tempo koji mu više odgovara, a posle nekoliko dobrih napada, do vođstva je stigao u 27. minutu kad je Rodri fenomenalnim udarcem sa više od 20 metara matirao nemoćnog Jana Zomera. Ekipa Pepa Gvardiole je u drugom poluvremenu dotukla goste iz Bavarske. Prvo je u 70. minutu Erling Haland asistirao Bernardu Silvi, koji je glavom sa desetak metara lako matirao Zomera. Sedam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Haland posle