Liverpul sve bliži međunarodnoj sceni, "kiša golova" na Enfildu: Šumari bez rešenja u drugom poluvremenu

Euronews 22.04.2023  |  Autor: Euronews

Fudbaleri Liverpula opravdali su ulogu favorita na svom terenu i u duelu 32. kola Premijer lige pobedili Notingem Forest rezultatom 3:2 (0:0).

Susret na Enfildu protekao je u potpunoj dominaciji domaćih igrača, koji su uprkos daleko većoj terenskoj incijativi (82 odsto), uz dosta muke došli pobede, a do tri boda stigli su zahvaljujući boljoj igri u drugih 45 minuta. Prvo poluvreme takođe je proteklo u inicijativi Liverpula, ali sem većeg poseda i pokušaja Žote i Van Dajka iz prekida, nije bilo većih uzbuđenja, a ni opasnosti po gol Notingema. Međutim, dolaskom drugog poluvremena situacija na terenu, kao i