Zvezdašice stare – nove šampionke!

Sport klub 22.04.2023  |  Autor Nina Spasojević

Košarkašice Crvene zvezde su stare-nove šampionke Srbije! Najtrofejniji domaći ženski klub prigrlio je 34. titulu državnog prvaka, šestu uzastopnu! Crveno-bele su slavile u majstorici finala plej ofa nad odličnom ekipom Kraljeva 67:61(3:2) i prikazale izvanrednu igru na svom terenu u beogradskoj dvorani „Basket Siti“.

Zvezdašice su, predvođene Milicom Bojović i Aleksandrom Katanić, celo prvo poluvreme kontrolisale igru i rezultat i imale konstantno vođstvo, koje je u tom delu meča maksimalno iznosilo 13 poena, ali borbene Kraljevčanke se nisu predavale nijednog trenutka. Prva deonica je završena 28:15 u korist izabranica Dragana Vukovića, koje su pre odlaska na veliki odmor imale i plus 14 (45:31). U nastavku su gošće pojačale ritam i najpre izjednačile na 49:49 (26. minut), a