Arhiva vesti 28.04.2023
Objavljeni konačni rezultati popisa stanovništva u Srbiji: Ima nas za 539.859 manje nego pre 11 godina
Nova 28.04.2023
Republički zavod za statistiku objavio je konačne rezultate popisa stanovništva. Prema podacima prikupljenim prošle godine, u Srbiji živi 6.647.003 stanovnika. Žene čine nešto više od polovine ukupnog stanovništva – 3.415.025 ili 51,4 odsto… »
Ruski napad u zoru! Uzbuna širom Ukrajine, posle skoro dva meseca granatiran Kijev, među poginulima žena i dete (3)! (video)
Kurir 28.04.2023
Na udaru ruskih raketa protekle noći našlo se nekoliko ukrajinskih gradova, uključujući i prestonicu Kijev. Tom prilikom ubijeno je najmanje pet ljudi. Ministar unutrašnjih poslova Ukrajine Igor Klimenko potvrdio je da je pet ljudi poginulo, a 13… »
Dodik: Šmitova odluka neće se primenjivati u Republici Srpskoj
Politika 28.04.2023
Dopuna Krivičnog zakonika, neće biti objavljena u „Službenom glasniku” niti će se primenjivati u Republici Srpskoj. BANjALUKA - Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik poručio je da odluka Kristijana Šmita, kojom se navodno nameće dopuna… »
Koliko je puta Vučić obećao da odlazi sa čela stranke? A i dalje je tu…
N1 Info 28.04.2023
I ove godine predsednik Srbije i Srpske napredne stranke Aleksandar Vučić najavio je da odlazi sa čela stranke i to već svi dobro znaju nije prvi put, međutim, funkciju prvog čoveka SNS, za razliku od Tomislava Nikolića, Vučić nikako da napusti… »
Nedopustivo je unositi telefon u porođajnu salu (VIDEO)
Insajder 28.04.2023
Slučaj medicinske sestre, sa čijeg je telefona na društvenoj mreži direktno prenošen porođaj, uzburkao je javnost! U strukovnom sindikatu kažu da još nemaju sve informacije o tom slučaju. Medicinska sestra, koja u otvorenom pismu tvrdi da joj je… »
Lude kvalifikacije u Bakuu, Lekleru pol
Sport klub 28.04.2023
Vozač Ferarija Šarl Lekler osvojio je pol poziciju pred trku za Veliku nagradu Azerbejdžana. Zanimljivo je bilo u Bakuu, posebno nakon što su u finišu kvalifikacija Maks Ferstapen u svom Red Bulu i Šarl Lekler imali istovetno vreme – 1:40.445. U… »
Radno vreme za prvi maj: Sve detaljno Evo koliko dugo ćete moći besplatno da se parkirate, šta je 20 odsto skuplje, šta…
Blic 28.04.2023
Ko radi u firmi gde su praznični dani neradni, ima tu sreću da će imati fin, produženi vikend za prvomajske praznike - sve ukupno četiri dana, jer su ponedeljak i utorak, 1. i 2. maj neradni. Ali kakvo će biti radno vreme prodavnica, tržnih… »
Blic: Gde na izlet, a da nisu Avala i Ada u i oko Beograda: Prirodnjački "Diznilend" oduševiće klince, a jedan park u srcu grada prosto je neodoljiv (foto, video)Blic: Evo kako za prvomajske praznike rade lanci hipermarketa: Neko neće raditi ceo dan, neko hoće ali do 14 sati, a neko kao da praznik nijejoš 3 povezane
Deportacija onih sa anektiranih teritorija koji odbiju rusko državljanstvo
N1 Info 28.04.2023
Predsednik Rusije Vladimir Putin potpisao je ukaz koji će ruskim vlastima omogućiti da sa pripojenih ukrajinskih teritorija deportuju osobe koje odbijaju rusko državljanstvo. Prema juče objavljenom ukazu, stanovnici Ukrajine koji poseduju pasoše… »
Još 458 novoobolelih od virusa korona, jedna osoba preminula
Danas 28.04.2023
U Srbiji u poslednja 24 sata registrovano je 458 novoobolelih od korona virusa, a jedna osoba preminula. Ukupno u našoj zemlji do sada je 2.533.669 osoba obolelo od ovog virusa, a registrovano je 18.018 smrtnih slučajeva. Na bolničkom lečenju se… »
Zaštitnik građana utvrdio propuste u radu Centra za socijalni rad u Beogradu
Radio 021 28.04.2023
Zaštitnik građana utvrdio je propuste u radu Gradskog centra za socijalni rad u Beogradu - odeljenja Zvezdara i Palilula, u slučaju deteta koje je otac držao u izolaciji u Mirijevu. Zaštitnik građana je tražio od centra da ga izvesti o utvrđivanju… »