Ludilo - Everton petardom rasterao "galebove" i približio se opstanku!

Sportske.net 08.05.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Evertona priredili su najbolju partiju ove sezone pošto su u gostima pobedili Brajton rezultatom 5:1 u 35. kolu Premijer lige! Ovim trijumfom, Everton je pobegao iz zone ispadanja, dok je i Brajton propustio priliku da se priključi borbi za Ligu šampiona.

Već u prvom minutu Dukure je iskoristio asistenciju Kalverta-Luina za 0:1. Isti igrač je u 29. minutu posle asistencije MekNila povisio prednost gostiju, da bi u 35. golman Stil postigao autogol za ogromnih 0:3. Roberto De Zerbi je u drugom delu krenuo na sve ili ništa, odmah na poluvremenu ušli su Marč, Ferguson, Enciso i Kolvil, ali je Everton danas odigrao najbolju partiju ove sezone. Gosti su se odlično branili, a u 76. minutu posle sjajne kontre, MekNil se