Novi Beograd korak do titule: Šampion u prvoj finalnoj utakmici plej-ofa savladao Crvenu zvezdu

Večernje novosti 10.05.2023  |  S. K.

VATERPOLISTI Novog Beograda došli su na korak od odbrane titule prvaka Srbije. Šampion je u prvom finalnom meču plej-ofa savladao Crvenu zvezdu sa 13:8 (3:2, 3:3, 3:1, 4:2). Druga utakmica je 17. maja u SC "25.maj - Milan Gale Muškatirović", a eventualna majstorica 20. u plivalištu "Vlaho Orlić".

miloš vukadinović Crveno-beli su pružili žestok otpor prvaku. U početku su vodili (1:0, 2:1), a potom su igračima Novog Beograda dugo disali za vratom. Pretili su sve dok ih nije u poslednjem minuti treće četvrtine za 25 sekundi sa dva gola nije slomio sjajni Španac Granados - 9:6. Kada je na početku poslednje četvrtine Nikola Jakšić bravurom doneo 10:6 za ekipu Živka Gocića bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno. Vlahopulos i drugovi nemaju vremena za