Bon drugi finalista FIBA lige šampiona

Dnevnik 12.05.2023  |  Tanjug

MALAGA: Košarkaši Bona drugi su finalisti FIBA lige šampiona pošto su u polufinalu pobedili domaćina završnog turnira Unikahu (69:67) i u nedelju će za pehar boriti Hapoela iz Jerusalima na čijoj je klupi srpski stručnjak Aleksandar Džikić.

U prvoj deonici ekipe su se smenjivale u vođstvu i niko nije uspeo da se odlepi. Bon je u drugoj četvrtini zaigrao mnogo bolje, iskoristio očajnu igru domaćina u napadu i stekao dvocifrenu prednost, sa kojom je otišao na poluvreme. Na startu treće deonice Bon je imao najvećih plus 12 (48:36), ali je domaćin nošen podrškom sa tribina uspeo da se vrati i stigne do minus 4 (50:54). Na manje od šest minuta do kraja Unikaha je stigla do minus jedan (57:58), ali su gosti