Partizan ne odustaje od Lige šampiona – stranci režirali treću pobedu u nizu

Sputnik 14.05.2023

Fudbaleri Partizana savladali su Radnički iz Kragujevca u okviru 35. kola Superlige sa 2:1 i tako definitivno obezbedili četvrto mesto i plasman u Evropu. Crno-beli su istovremeno i zadržali šanse u borbi za drugo mesto, iako imaju četiri boda manje u odnosu na TSC i Čukarički.

Pred nekoliko stotina navijača u Humskoj golove za crno-bele postigli su Menig u 41. i Rikardo u 56. dok je počasni pogodak za goste dao Luka Milunović u 44. minutu. Partizan je bio mnogo bolji, crno-beli su promašili nekoliko izglednih prilika (posebno u drugom pouvremenu), a Dijabateu je poništen i gol u 66. minutu zbog ofsajda. Gosti su probali što skuplje da prodaju kožu, nisu u tome uspeli. Crno-beli su tako stigli do treće vezane pobede u nizu, prvi put još