Pregled Srpske lige Istok

Naissus info 15.05.2023

Još malo je ostalo do kraja ove sezone Srpske lige Istok, a četiri runde do kraja nikad nisu bile neizvesnije. Bitku za prvu poziciju trenutno vode Radnički Pirot i Dubočica, deleći 60 bodova, ali samo jedan može da bude prvi. Radnički Svijalnac-Brzi Brod 3:0 (1:0)

Budućnost Popovac-Timok 1919 6:1 (4:0) Fudbaleri Budućnosti iz Popovca su u SC „Oliver Jevtić“ dočekali Timok 1919 u okviru 26. kola Srpske lige Istok. Domaći su održali jedan fudbalski čas Zaječarcima. Fudbaleri Budućnosti imali su silovit start protiv Timoka. Već u 6. minutu, nakon greške odbrane Timoka, Mladenović je postigao prvi pogodak za domaće. Dva minuta kasnije, Nikolić je imao priliku da povisi vođstvo, ali je njegov udarac odbranio golman Jovanović.