Letonska teniserka Jelena Ostapenko u polufinalu VTA turnira u Rimu

RTS 17.05.2023

Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se u polufinale VTA turnira u Rimu, pošto je u četvrtfinalu pobedila Paulu Badozu iz Španije sa 2:1 (6:2, 4:6, 6:3). U polufinalu igraće sa pobednicom meča između Ige Švjontek i Elene Ribakine.

Meč je trajao jedan sat i 50 minuta. Ovo je bio četvrti međusobni duel letonske i španske teniserke, a drugi trijumf Ostapenko. Letonka je 20. teniserka sveta, dok je Badoza 35. na VTA listi. Ostapenko je dobila prvi set rezultatom 6:4. Španska teniserka je u drugom setu povela 4:1, ali je Letonka izjednačila na 4:4. Badoza je osvojila dva naredna gema i izjednačila na 1:1 u setovima. Ostapenko je u trećem setu povela 2:0, izjednačila je Badoza na 2:2, ali je