Građani ponizili Kralja – ubedljiva pobeda za finale Lige šampiona!

Sputnik 17.05.2023

Fudbaleri Mančester sitija su za jedno poluvreme revanš utakmice protiv Real Madrida uspeli da obezbede plasman u finale Lige šampiona, postigavši dva gola preko Bernarda Silve, a potom je pobeda i potvrđena autogolom Edera Militaa i pogotkom Hulijana Alvaresa za 4:0, nakon prvog meča završenog rezultatom 1:1.

Ekipa trenera Pepa Gvardiole je briljirala u prvom poluvremenu, egzekutor odličnih šansi bio je Silva, a vredi istaći da bi razlika bila još veća da na svom golu Real nije imao sjajnog Kurtou. Ali, najpre u 23. pa u 37. minutu njega je uspeo da matira Silva, a u 76. je svoju mrežu zatresao defanzivac Reala Eder Militao čime je zakazao finale Lige šampiona protiv Intera koji je prethodno savladao gradskog rivala Milan, a taj duel biće na programu 10. juna u