Luda liga Evrope: Juventusu nedovoljan Vlahović, sudija zaboravio da isključi igrača Sevilje

Večernje novosti 19.05.2023  |  A. I.

ODIGRANI su mečevi polufinala Lige Evrope. Juventus i Sevilja igrali su produžetke (2:1) nakon kojih su Španci izborili finale (1:1 prvi meč) , dok je Roma nakon 0:0 u Leverkuzenu (1:0 prvi meč) prošla u finale.

Tanjug/AP U Sevilji odličan i otvoren meč. Domaćin je imao više od igre, opasno je pretio u nekoliko navrata, posle udarca glavom Jusefa El Nesirija u 25. minutu, Vojčeh Ščesni je izvukao loptu sa same gol-linije i tako spasao Juventus. Samo tri minuta pripretili su Italijani. Odličnu šansu imao je Anhel di Marija koji je prebacio gol Bonua. Ređala su se u nastavku uzbuđenja kao na traci. Markos Akunja je u 31. minutu poslao projektil ka golu Juventusa, a ponovo se