Štutgart ubedljiv protiv Majnca (video)

Sportski žurnal 21.05.2023

Štutgart je prvi iznad zone ispadanja, na 15. mestu na tabeli sa 32 boda, koliko ima i Bohum na 16. mestu koje vodi u baraž za opstanak. Majnc je pretrpeo četvrti uzastopni poraz, ukupno 12. u ligi i zauzima deveto mesto na tabeli sa 45 bodova

Fudbaleri Štutgarta pobedili su na gostujućem terenu Majnc sa 4:1 u utakmici 33. kola Bundeslige i osvojili važne bodove za opstanak. Majnc je poveo u 24. minutu golom koji je postigao Markus Ingvartsen, a izjednačio je Vataru Endo u 41. Štutgart je poveo golom Serua Girasija, a prednost je udvostručio Kris Furih u 78. Konačan rezultat postavio je Tangi Kulibali u prvom minutu nadoknade vremena. Kasnije igraju Augsburg - Borusija Dortmund i Bajer Leverkuzen -