Crvena zvezda u finalu ABA lige: Crveno-beli ponizili Budućnost u "Morači" (foto)

Večernje novosti 23.05.2023  |  Novosti online

CRVENA zvezda ponizila je Budućnost u drugoj utakmici ABA lige, pošto je trijumfovala u "Morači" sa 56:97 (26:25, 8:23, 11:29, 11:20) i tako propisno obrukala domaćina.

FOTO: KK Budućnost/Filip Roganović/ABA liga Ništa nije slutilo da će izabranici Petra Mijovića doživeti katastrofu nakon uvodnih 10 minuta kada su imali prednost od jeda razlike - 26:25. Gosti su od tog momenta krenuli da gaze rivala i na kraju ostvare ubedljiv trijumf. Najbolji pokazatelj dominacije gostiju ogleda se u tome da je domaćin u prvoj četvrtini postigao 26 poena, a u ostale tri ukupno 30. Zvezda je kroz ovu seriju prošla kao brzi voz, trijumfovala je sa