Kadeti Srbije posle velike borbe poraženi od Poljaka u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

RTS 27.05.2023

Kadetska reprezentacija Poljske savladala je Srbiju sa 3:2 u meču četvrtfinala Evropskog prvenstva i plasirala se u polufinale.

Kadeti Srbije su u dva navrata stizali prednost rivala. Treći put kada je Poljska povela u samom finišu susreta nisu imali snage i vremena da ponovo izjednače i protivnik je otišao u polufinale. Utakmica je počela loše za izabranike Aleksandra Lukovića, Poljska je povela već u četvrtom minutu kada je Jakub Kržinanovski natrčao na loptu koju je prethodno odbranio golman Viktor Džodić i poslao je u mrežu. Poljska je bolje kontrolisala igru u prvom poluvremenu, a lako