Leće pobedio golom iz penala u 11. minutu nadoknade i obezbedio opstanak (video)

Sportski žurnal 28.05.2023

Fudbaleri Bolonje odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv šampiona Napolija

Fudbaleri Lećea pobedili su na gostujućem terenu Moncu sa 1:0, u utakmici pretposlednjeg 37. kola Serije A i izborili opstanak u ligi. Jedini gol postigao je Lorenco Kolombo u 11. minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca. Pre toga Monca je mogla da povede, ali je Kristijan Gjutker u 84. minutu promašio jedanaesterac. Leće je u poslednje tri utakmice bez poraza, a posle osme pobede u ligi zauzima 16. mesto na tabeli sa 36 bodova, pet više od Verone koja je na 18.