Izvor: Blic arhiva vesti 12.06.2023
"Potvrdili ste da ste najbolji teniser u istoriji": Brnabić čestitala Đokoviću rekord i titulu na Rolan Garosu
Blic 11.06.2023
Premijerka Srbije Ana Brnabić čestitala je večeras srpskom teniseru Novaku Đokoviću na osvajanju Rolan Garosa i 23. Grend slem tituli i istakla da je Đoković potvrdio da je najbolji teniser u istoriji. - Bravo Đokoviću! Čestitam Vam na osvajanju… »
Izbori u Crnoj Gori: Najviše mandata osvojili Pokret Evropa sad i koalicija oko DPS-a, Spajić najavljen kao budući premijer
Blic 12.06.2023
Vanredni parlamentarni izbori u Crnoj Gori održani su danas uz neočekivano malu izlaznost, dok su biračka mesta zatvorena u 20 sati. Na izborima je učestvovalo 15 lista, a biračko pravo imalo je 542.468 građana. Izlaznost građana na ovim izborima… »
Blic: Problem sa "dvojnim prebivalištem" i afera "tinder": Ko je Milojko Spajić? PES tvrdi da će on biti novi predsednik Vlade Crne GoreBlic: "Predstavljam vam novog premijera Crne Gore: Milojka spajića" Prvo obraćanje iz štaba "Evropa sad" nakon pobede na izborima: Evo s kim neće u koalicijujoš 1 povezana
Otkriveno kada i gde će biti sahrana Berluskonija: Italijanski i svetski političari se opraštaju od bivšeg premijera i…
Blic 12.06.2023
Bivši italijanski premijer Silvio Berluskoni biće sahranjen uz državne počasti, a opelo će biti održano u Milanskoj katedrali u sredu od 14 sati, rekao je danas portparol Katoličke crkve Milana, preneo je Rojters. Kako je navela agencija ANSA… »
Blic: "Isus hrist politike": Berluskoni nije krio da nije svetac: Poznat po skandalima i bunga-bunga žurkama, svaki njegov potez dizao je prašinuBlic: Sa Berluskonijem otišao jedan od poslednjih velikih Putinovih prijatelja u Evropi: Italijanski magnat javno osudio invaziju, a u tajnosti je braniojoš 1 povezana
Apokaliptične scene širom Srbije: Poplavljene kuće, uništeni putevi, spasioci evakuišu građane, među njima i deca, u…
Blic 12.06.2023
Apokaliptične scene nakon obilnih padavina stižu iz svih krajeva Srbije - poplavljene su kuće, njive, uništeni putevi, bujice nose sve pred sobom! Građane zarobljene u poplavama evakuišu spasilačke ekipe, u čak 26 opština proglašena je vanredna… »
Rat ušao u odlučujuću fazu: "Oni idu napred": Ukrajina pokrenula kontraofanzivu, sve oči biće uprte na ove frontove
Blic 12.06.2023
Najveći kopneni sukob u Evropi od Drugog svetskog rata ušao je u novu fazu koja će možda da odluči njegov konačni ishod. Nakon višenedeljnih “operacija oblikovanja” kontraofanzive duž linije fronta i ispitivanja ruskih slabosti napadima na… »
Upaljen narandžasti meteoalarm RHMZ: izdao najnovije upozorenje na izlivanje reka i vremenske nepogode
Blic 12.06.2023
Republički hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za narednih sedam dana. U većem delu zemlje umereno do potpuno oblačno i svežije sa kišom, pljuskovima i grmljavinom, uz slab do umeren severozapadni vetar. Prema najavi RHMZ… »
Soroš ide u penziju! Poznati filantrop predao kontrolu nad imperijom teškom 25 milijardi dolara sinu Aleksu
Blic 12.06.2023
Filantrop milijarder Džordž Soroš potvrdio je da predaje kontrolu nad svojom imperijom vrednom 25 milijardi dolara svom sinu Aleksu. Soroš (92) ima neto vrednost od 6,7 milijardi dolara, prema Forbsu, i jedan je od 400 najbogatijih ljudi na svetu… »
Ko je pretio glumici Tamari Dragičević? "Blic" saznaje: MUP Srbije očekuje da na osnovu podataka od Instagrama identifikuje…
Blic 12.06.2023
MUP Srbije aktivno radi na otkrivanju izvora pretnji glumici Tamari Dragičević i kontaktirao je kompaniju Meta, u čijem je vlasništvu društvena mreža Instagram, putem koje su pretnje upućene. MUP Srbije očekuje da dobije podatke od Instagrama na… »
Prekinuto suđenje zoranu marjanoviću: Njegov branilac tražio izuzeće sudije jer je muž ministarke pravde! Marjanović…
Blic 12.06.2023
U Apelacionom sudu u Beogradu danas je počela sednica za razmatranje žalbi na prvostepenu presudu kojom je Zoran Marjanović osuđen na kaznu zatvora od 40 godina zbog teškog ubistva supruge Jelene Marjanović 2. aprila 2016. godine. Na samom početku… »
Osetilo se podrhtavanje i jak zvuk kao udar groma! Stanovnici Paraćina uplašeni posle zemljotresa: Na drugom spratu je baš…
Blic 12.06.2023
Sudeći prema izveštajima Republičkog seizmološkog zavoda, zemljotres koji jutros dogodio kod Paraćina je najjači od početka godine. Dosad su zabeleženi potresi u Sjenici, jedan u Leposaviću i Kačaniku na Kosovu i Metohiji, a najviše ih je bilo… »