Lukaku spasao Belgiju poraza od Austrije, Portugalija lako sa Bosnom i Hercegovinom

RTS 17.06.2023

Reprezentacije Belgije i Austrije remizirale su 1:1 u meču grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Portugalija je sa 3:0 u Lisabonu savladala Bosnu i Hercegovinu u susretu grupe J.

Kompletiran je subotnji program kvalifikacija za Evropsko prvenstvo mečevima od 20:45 časova. Najinteresantniji je odigran u Briselu protiv domaćina Belgije i Austrije. Pogotkom Mikaela Gregoriča u 21. minutu su Austrijanci došli do prednosti na gostujućem terenu. Ta prednost je ostala na kraju prvog poluvremena. Izjednačenje je doneo Romelu Lukaku u 61. minutu. Bod Belgijancima manje znači nego Austrijancima, koji su prvo u grupi F sa sedam bodova iz tri meča.