Evropsko prvenstvo za košarkašice: Srpkinje protiv Belgijanki za polufinale

Dnevnik 22.06.2023  |  Dnevnik.rs

LjUBLjANA: Ženska košarkaška reprezentacija Srbije danas od 15 časova igra protiv Belgije, u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. Naša selekcija je u borbi za plasman među osam najboljih posle velike borbe nadigrala Veliku Britaniju sa 66:60, nakon vrlo izjednačenog prvog poluvremena.

Aktuelne šampionke Evrope su u nastavku podigle nivo u odbrani i iščupale se iz problema. Možda bi baš takav razvoj situacije mogao da bude zamajac za još veći uspeh Srpkinja. Naša reprezentativka Jovana Nogić istakla je da njene saigračice moraju da pruže mnogo bolju igru u narednoj utakmici, ukoliko žele do šanse da se bore za medalju. – Znale smo šta nas čeka, da imaju ogromne igrače i idu na skok. Znali smo da ako ne budemo gradili, nemamo šanse da se borimo za