Izvor: SEEbiz/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 22.06.2023
Abramovič uložio milijune u njemačke startupove
SEEbiz 22.06.2023
BERLIN - Ruski oligarh Abramovič je uložio milijune u poznate njemačke startupove. To proizlazi iz dokumenata koji su procurili iz ciparske tvrtke za upravljanje imovinom. Ovaj oligarh je pod sankcijama EU-a. Novac Romana Abramoviča, ruskog poduzetnika… »
Američka komisija za trgovinu tužila je Amazon zbog obmanjivanja potrošača
SEEbiz 22.06.2023
WASHINGTON - Američka Federalna komisija za trgovinu (FTC) podigla je tužbu protiv američkog online diva Amazona. Navodno je koristio prijevarne prakse kako bi prevario potrošače da se pretplate na Amazonovu Prime uslugu, a zatim je namjerno… »
Njemačka zaostaje za SAD-om i Kinom u digitalnim patentima
SEEbiz 22.06.2023
BERLIN - Njemačke tvrtke prošle su godine prijavile manje patenata u području digitalne tehnologije, za razliku od svojih konkurenata iz Sjedinjenih Država i Kine. Broj patenata pao je u pet područja, objavio je u srijedu Njemački ured za patente i… »