Šta se dešava? Vaterpolisti Srbije bez polufinala na Svetskom kupu

Sportske.net 01.07.2023  |  Sportske.net

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Svetskog kupa, pošto je prošle noći u Los Anđelesu izgubila od selekcije SAD sa 9:10 (5:3, 1:0, 3:3, 0:4), Srbija je posle tri četvrtine imala tri gola prednosti, ali su vaterpolisti SAD u poslednjoj deonici preokrenuli rezultat.

Odlučujući gol na meču postigao je Hanes Daube minut i 14 sekundi pre kraja. U redovima Srbije najefikasniji je bio Strahinja Rašović sa četiri gola, dok je Amerikance do pobede vodio Maks Irving sa tri pogotka. ,,Rezultat nikad ne laže. Igrali smo loše na početku drugog poluvremena, ali smo na kraju trećeg dela mislili da je sve gotovo. Izgubili smo 4:0 poslednju četvrtinu i to je to", rekao je selektor Srbije Uroš Stevanović, prenosi Vaterpolo savez Srbije.