Sabalenka eliminisala Medison Kiz, Ons Žaber se revanširala Ribakinoj

RTS 12.07.2023

Beloruska teniserka Arina Sabalenka plasirala se u polufinale Vimbldona, pošto je savladala Amerikanku Medison Kiz sa 2:0 (6:2, 6:4) u četvrtfinalnom meču. Sabalenka će u polufinalu igrati protiv Ons Žaber koja je posle preokreta savladala Elenu Ribakinu 2:1 (6:7, 6:4, 6:1).

Trenutno druga teniserka sveta je potvrdila ulogu favorit i ubedljivo nadigrala Medison Kiz koja je 18. na listi u meču koji je trajao sat vremena i 30 minuta. Sabalenka je već u prvom gemu prvog seta došla do brejka nakon četiri brejk šanse i tako posle svog servisa povela sa 2:0. U petom gemu Sabalenka opet oduzima servis protivnici i dolazi do prilike da svojim servisom osvoji set, što je učinila kroz naredna dva gema Tokom drugog seta Amerikanka je bolje