Milan Borjan sačuvao mrežu, Slovan slavio u Mostaru

Sport klub 25.07.2023  |  Autor: Aleksandar Petrović

Milan Borjan je bio junak prolaska Slovana u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona u dvomeču protiv luksemburškog Hesperanža, a bivši golman Crvene zvezde sjajno je odradio posao i na gostovanju Zrinjskom u Mostaru, njegov tim je slavio sa 1:0.

Borjan je odbranio svih pet udaraca u okvir njegovog gola, a imao je i sreće u pojedinim momentima, kao u 78. minutu kad je Ćorluka pogodio stativu. Jedini pogodak na Stadionu pod Bijelim brijegom viđen je u 53. minutu, kad je Lovat izveo slobodan udarac, a loptu je u mrežu skrenuo Zuberu. VAR je potvrdio da je gol regularan. Do kraja meča Mostarci su bili opasniji rival, imali su i bolje šanse, ali je i Slovan mogao da duplira prednost, najbolju priliku imao je