Atletičarke Stela Ćuk i Saima Murić plasirale se u finale eyof-a u Mariboru

Dnevnik 26.07.2023

Trećeg takmičarskog dana Letnjeg Evropskog olimpijskog festivala mladih Maribor 2023, nastupili su naši sportisti u atletici, plivanju, džudou i odbojci. Atletičarke Stela Ćuk (troskok) i Saima Murić (1500m) plasirale su se u finale ovog takmičenja.

Atletičarka Stela Ćuk izborila je plasman u finale u troskoku osvojivši 7. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi i 10. mesto u ukupnom plasmanu sa rezultatom 12.13. S druge strane, Saima Murić se direktno plasirala u finale trke na 1500m, budući da su kvalifikacije u ovoj disciplini otkazane usled nedovoljnog broja prijavljenih takmičarki. Kabir Ziljkić zauzeo je 13. mesto u finalu trke na 1500m sa vremenom 3:59.16. Tamara Prekajac osvojila je 4. mesto u svojoj