Veče za pamćenje na Marakani: Zvezda deklasirala Fiorentinu 5:0

Euronews 26.07.2023  |  Autor: Euronews

Kakvo veče za sve navijače Crvene zvezde, a naročito za onih 30 hiljada, koji su došli na stadion "Rajko Mitić", gde su uživo mogli da posmatraju demoliranje Fiorentine u prijateljskoj utakmici, u kojoj je postojao samo jedan tim - 5:0 (5:0).

Fudbaleri srpskog šampiona do vrha su napunili mrežu italijanskog tima, a do kapitalne prednosti stigli su u 27. minutu, kada je na semaforu pisalo neverovatnih 5:0. Valja napomenuti da je prednost Beograđana mogla da bude i ubedljivija u prvom poluvremenu, ali je pokušaj Krasoa završio na stativi, dok je udarac Ivanića zaustavljen na gol linije Fiorentine. Bilo kako bilo, Zvezda je u potpunosti nadigrala rivala, nanevši mu jedan od najubedljivih poraza u istoriji.