Pobeda APOEL-a na Kipru, Zukić golom ostavio Vojvodini nadu za revanš na "Karađorđu"

Euronews 27.07.2023  |  Autor: Euronews

APOEL je u dobroj meri nadigrao i pobedio Vojvodinu 2:1 (1:0) golovima Gruzijaca Kvilitaje i Dvalija u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije, ali je Novosađanima gol kapitena Dejana Zukića ostavio nadu da će u revanšu 3. avgusta na "Karađorđu" imati mogućnost da nastave evropski put.

Bez Filipa Malbašića, te uz nedovoljno spremnog Stefana Vukića, trener Radoslav Batak nije imao "teškaša" u napadu, pa se njegov tim uglavnom branio, ali je uspeo da realizuje jednu od dve prilike i ostane u "igri". Sem uvodnih 15 minuta, Vojvodina je bila podređena u prvom poluvremenu. APOEL je konotrlisao igru, imao je čak 72 odsto posed lopte, a već od 20. minuta pojačavao pritisak pred golom Caravića koji je uspeo da amortizuje udarac Čebake iskosa sa leve