Srbija bez medalje na Svetskom prvenstvu - "Delfini" potpuno stali u drugom poluvremenu, Špancima bronza

Sportske.net 29.07.2023  |  Sportske.net

Vaterpolisti Srbije ostali su bez medalje na Svetskom prvenstvu u japanskoj Fukoki.

Srbija je u borbi za bronzu poražena od Španije rezultatom 9:6 (3:3, 3:2, 2:0, 1:1) . "Delfine" je bronze koštalo katastrofalno drugo poluvreme u kojem nisu postigli ni gol. Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Strahinja Rašović sa tri pogotka, Vuk Milojević je postigao dva, a Nikola Jakšić jedan gol. Najbolji u selekciji Španije bio je vaterpolista Novog Beograda Alvaro Granados, koji je postigao het-trik. Povela je Srbija u meču za bronzu golom Strahinje