Strazbur po notama Belgarda ukrotio "lavove", pa strepeo do poslednjeg zvižduka!

Sportske.net 13.08.2023  |  Sportske.net

Fudbaleri Strazbura savladali su na domaćem terenu ekipu Liona rezultatom 2:1 u prvom kolu francuske Lige 1.

Gosti su prikazali bolju igru u prvih 45 minuta, imali i nekoliko opasnih situacija kada su pretili Šerki, potom i Lakazet, ali promene rezultata nije bilo. Kazna za promašaje usledila je u 63. minutu kada je Žan-Rikner Belgard pogodio direktno iz slobodnog udarca iskosa s leve strane, čime je Strazbur poveo. Domaćin je nedugo zatim uspeo i da udvostruči prednost, igrao se 75. minut kada je Belgard probio po desnoj strani i uposlio Leba Motibu koji je zatresao