Pobeda od 35 razlike – Orlovi pokazali Portoriku šta ga čeka na Mundobasketu

Sputnik 16.08.2023

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je veoma ubedljivu pobedu protiv Portorika u prijateljskoj utakmici odigranoj u Beogradskoj Areni – 110:75. Ovo je važan trijumf jer će Orlovi protiv istog ovog protivnika igrati i na Mundobasketu.

Poruka je poslata, tako da će i Portorikanci biti svesni šta ih čeka kada stanu Srbiji na put u Manili. Utakmica je bila rešena već u prvoj četvrtini, dok je na poluvremenu bilo 40 razlike, a na početku drugog poluvremena i 50. Ognjen Dobrić je dobro pogađao u napadu, Stefan Jović je doprineo sa čak osam asistencija samo u prvih 20 minuta, dok se Bogdanović istakao trojkama, a mladi Jović učinkom na obe strane terena. Mogao je Pešić da miksuje i da se uveri