Amerikanka najbrža sprinterka na planeti: Ričardson nova svetska šampionka na 100 metara

Kurir 21.08.2023

Američka atletičarka Šakari Ričardson osvojila je večeras zlatnu medalju u trci na 100 metara na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Ričardson je pobedila rezultatom 10,65 sekundi, što je novi rekord svetskih šampionata. Ona nije dobro startovala, ali je pojačala u poslednjih 50 metara i osvojila prvu medalju na velikim takmičenjima. Srebrnu i bronzanu medalju osvojile su sprinterke sa Jamajke. Šerika Džekson osvojila je srebro rezultatom 10,72 sekunde, a bronzu Šeli-En Frejzer-Prajs rezultatom 10,77 sekundi. Kurir sport Pratite Kurir sport na Viberu Kurir