Silovite Srpkinje deklasirale i domaćina – peta uzastopna pobeda na Evropskom prvenstvu!

Sputnik 24.08.2023

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i petu uzastopnu pobedu na Evropskom prvenstvu čime je sa maksimalnim rezultatom okončala prvu fazu takmičenja. Za kraj dela turnira po grupama pobeđan je domaćin Belgija sa maksimalnih 3:0 u setovima, a rival u osmini finala biće Švedska.

Zaista ubedljiva igra srpskog tima je kao rezultat donela petu pobedu na takmičenju i plasman u narednu rundu takmičenja sa prvog mesta u grupi. Selektor Đovani Gvideti je iskoristio priliku da odmori pojedine igračice, pre svih Tijanu Bošković, koja je i nezgodno doskočila u jednom momentu i bilo je bolje da ostane na klupi posle prvog seta. Osim u trećem setu Belgijanke nisu stigle ni blizu srpskom timu koji je u silovitom ritmu okončao prvu fazu takmičenja. Po